ℰℒ 𝒴𝒜𝒵ℐ𝒮ℐ

𝓔𝓛 𝓨𝓐𝓩𝓘𝓢𝓘

𝐼̇𝑇𝐴𝐿𝐼̇𝐾 𝑌𝐴𝑍𝐼

𝘐̇𝘛𝘈𝘓𝘐̇𝘒 𝘠𝘈𝘡𝘐

İtalik Nedir?

İtalik, harflerin ve rakamların sağa doğru yatık bir halde göründüğü, eğik yazı tipi olarak da bilinen bir yazı stilidir.

İtalik Yazı Ne İçin Kullanılır?

İtalik yazı, genellikle metin içerisinde belirli kelimeler ya da kelime gruplarına vurgu yapmak amacıyla kullanılır. İtalik yazı bazen de metin içerisindeki bir kelimenin yabancı olduğunu belirtmek için kullanılmaktadır.

İtalik Yazı Nasıl Yazılır?

İtalik metin oluşturmak için kullanmış olduğunuz programda, italik yapmak istediğiniz metni seçtikten sonra, uygun butonu (çoğunlukla I) tıklamak gerekir. Ancak oluşturmuş olduğunuz bu eğik yazı, başka programlarda eğik görünmeyecektir. Bunun için online italik yazı yazma aracı kullanmanız gerekir.

İtalik Yazı Yazma Aracı Nedir?

İtalik Yazı Yazma Aracı, herhangi bir normal yazıyı italik yazıya dönüştürmenize olanak tanıyan, italik yazı tipleri ile şekilli yazı oluşturmanızı sağlayan, ücretsiz bir online araçtır.

İtalik Yazı Yazma Aracı Nasıl Çalışır?

Unicode, her karaktere karşı bir sayı değeri atayan bir sistemdir ve İtalik Yazı Yazma Aracı, eğitik yazı oluşturmak için bu standardı kullanır.

İtalik Yazı Yazma Aracı Nasıl Kullanırım?

İtalik yazı oluşturmanızı sağlayan bu aracı kullanmak için italik olmasını istediğiniz metni yukarıdaki kutuya yazmanız yeterlidir. Metniniz ekranda kendiliğinden ve hemen eğik yazı stili ile belirecektir.